• erkan@agritedaviunitesi.com
  • 0 534 859 51 73
  • Uz.Dr.Erkan TEYİN

Radyofrekans Teknolojisi Kullanılan Tedaviler

Radyofrekans termakuagulasyon :

Girişimsel ağrı tedavilerinde son yıllarda en çok kullanılan tedavi yöntemidir. Asıl olarak elektrik yalıtımı olan sadece ucu sıyrılmış bir iğne ile hedef dokuya 500.000 hz frekansında radyo (bir tür elektriksel akım) dalgası verilerek yapılan tedavilerdir.

İki tipi vardır: bazı uygulamalarda 60 saniye ile 15 dk arasında iğnenin uc kısmında 60-80 derece arasında ısı oluşturularak 2-10 mm lik bir tanık dokusu oluşturulmasıdır. Böylece sinir ve dokuya uzun süreli uyuşukluk sağlanır. Bu genelde ağrıyı taşıyan ama duyu ve kuvvetti taşımayan sinirlere yapılır. Küçük fıtıkların tedavisinde de bu yöntem fıtık dokusunun içine girerek yapılır.

Diğer yöntem ise duyarsızlaştırma tedavisinde kullanılan 42 dereceye kadar (normal doku 37 derece sıcaklıktadır) dokunun ısıtılması yöntemidir. Bu her türlü sinirde uygulanabilir.

Radyofrekans termokuagulasyon tedavisi bel fıtığının ağrısını azaltmaktan fıtığı küçültmeye kadar farklı amaçlı kullanılabilmektedir. Ayrıca nöropatik ağrı trigenimal nevralji ve aşırı terlemeye kadar bir çok ağrı tedavisinde kullanılır. Kanser ağrılarında da sık başvurulan yöntemlerden biridir.

Radyofrekans ile bel ve boyun ağrınızdan kurtulun :

Bel ve boyun ağrılarına sebep olan sinirlerin çalışmazı zayıflatılabilir. Sinirlerde duyu ve kuvvet kaybı yapmadan ağrıyı azaltır.

Radyofrekans Tedavisi Radyofrekans Tedavi

Radyofrekans ile fıtığınız küçülsün :

Fıtığınızın arkasına yapılacak radyofrekans ile fıtığınız küçülüp ağrıyı azaltır.

Radyofrekans Tedavi

Radyofrekans ile trigenimal nevralji ağrınız kontrol altına girsin.

Sinir köküne yapılacak radyofrekans tedavisi ile yüz ağrısını yok eder veya azaltır.

Radyofrekans ile diz ve eklem ağrıları azalsın.

Diz ve diğer eklem ağrıları radyofrekans ile ağrıları azalır.

Radyofrekans ile topuk dikeni tedavisi

Topuk dikenine yapılacak radyofrekan ile diken yakılarak ağrı azalması sağlanır.